Rada Seniorów

Zainaugurowano Radę Seniorów w Gminie Supraśl Zamysł powołania Rady Seniorów w Gminie Supraśl pojawił się ponad rok temu – rozpoczął spotkanie Radosław Dobrowolski Burmistrz Supraśla. – 07 grudnia ubiegłego roku Rada Miejska w Supraślu podjęła uchwałę, która stworzyła prawne podstawy działania Rady Seniorów.
-Seniorzy są bardzo zróżnicowani – zauważyła dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych „SocLab”.- Wy jesteście aktywni, ale są też osoby starsze, którym ciężko jest wyjść z domu. To, że w Gminie Supraśl powstała Rada Seniorów to sukces całej gminy. Mam nadzieję, że inne gminy będą brały z was przykład. Życzę spokojnej i efektywnej pracy. Moc i siła jest widoczna. – To nasz sposób, na aktywizację seniorów – dodał Radosław Dobrowolski. – Najważniejsze, żeby czuć „power” w sercach. Nie zaglądać do peselu ale wspólnie i efektywnie działać. 

Zgodnie z zapisami pierwszą sesję Rady Seniorów zwołał Burmistrz Supraśla. Oprócz piętnastu członków, którzy decyzją Rady Miejskiej w Supraślu zostali wybrani na czteroletnią kadencję Rady Seniorów na inauguracyjne posiedzenie przybyli m.in.: dr Katarzyna Sztop-Rutkowska prezes Fundacji Badań i Działań Społecznych „SocLab”, lekarz medycyny rodzinnej dr Alina Maliszewska-Tur, dyrektor biura LGD Puszcza Knyszyńska – Joanna Sokólska oraz zaproszeni goście. Na spotkanie przybył też Mirosław Bielawski Burmistrz Wasilkowa, gdzie jeszcze w tym miesiącu zacznie oficjalnie działać Rada Seniorów. – Mamy już przystosowany i wyposażony budynek Klubu Seniora, są już też prowadzone zajęcia m.in. ćwiczenia rehabilitacyjne które cieszą się dużym powodzeniem. W tej kadencji utworzyliśmy też Uniwersytet Trzeciego Wieku – powiedział Mirosław Bielawski. – Bardzo cieszę się , że widzę zacne, miłe i młode grono Rady Seniorów w Supraślu.