Z wizytą w Ostrowie Wielkopolskim

Członkowie Stowarzyszenia Aktywni, Rady Seniorów oraz Klubów Seniora w ramach realizowanego projektu w naszej gminie ,,Pomoc za pomoc” w dniach 9-11 maja odbyli wizytę studyjną do Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza i Uniejowa. Program bardzo rozbudowany, intensywny i edukacyjny. O wizycie na FB tak pisze uczestniczka wyjazdu Krystyna Gryniewicz: po długiej podróży autokarem zwiedzanie zamku w Głuchowie oraz pobliskiego Muzeum Leśnictwa. Obiadokolacja i nocleg w uroczym hotelu Europa w centrum Kalisza. Pobyt w najstarszym hotelu w najstarszym mieście w Polsce był bardzo udany wszystko na bardzo dobrym poziomie. 10 mają był bardzo intensywny. Zostaliśmy zaproszeni na spotkanie z Radą Seniorów i Panią Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Wspaniale opowiadała o polityce senioralnej w Ostrowie Wielkopolskim widać wielkie zaangażowanie władz miasta. Bardzo dbają o seniorów, aż zazdroszczę im takiej przyjaznej seniorom Pani Prezydent.

Uzyskaliśmy również informacje o siostrzanym projekcie naszego „Pomoc za pomoc” u nich jest to „Bank Czasu”. Miasto dużo większe od Supraśla, to i możliwości działania więcej. Zachwyciła mnie znajdująca się w centrum miasta kamienica dla seniorów – Wiosna Ludów. Mieszkania przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Blisko wszystkiego co potrzebne seniorom. Oczywiście zostało to zrealizowane przez miasto. Pogoda dopisała więc spacerowaliśmy po uroczym centrum, zwiedziliśmy też Synagogę. Cudowny czas przeżyliśmy podczas zwiedzania domu dziennego pobytu Dom Senior +. Oprowadzono nas po domu, przywitaliśmy się z przebywającymi tam seniorami.

10 maja wizyta w Klubie Seniora przy ul Rataja w Ostrowie wielkopolskim. Pięknie to wszystko wygląda, panie prowadzą plac zabaw i ogród przy klubie. Babcia w klubie rozmawia z koleżankami, a wnuki mają zajęcie i są na widoku. Pieniądze na zorganizowanie klubu i otoczenie z budżetu obywatelskiego oczywiście z miasta Ostrów Wielkopolski. Wisienką na przysłowiowym torcie było zwiedzania Domu Pomocy Społecznej. Nowy obiekt oddalony do użytku w ub. roku zachwyca. Chodziłam po nim z otwartymi ustami nie mogąc się nadziwić jakie cuda do swojej dyspozycji mają jego mieszkańcy. Pokoje 2 osobowe, komfortowo wyposażone, w każdym pokoju łazienka z prysznicem. Stołówka, sale do ćwiczeń fizycznych, kaplica. Cudnie to wszystko wygląda.

Z wizytą w Ostrowie Wielkopolskim

Comments are closed.