Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Pomoc za pomoc

Stowarzyszenie AKTYWNI  od 1 października 2021 roku realizuje w gminie Supraśl projekt „Pomoc za Pomoc”.

Projekt polega na bezpłatnej wymianie przysług w grupie osób, które zgłoszą swój udział do takiej formy aktywności.

 

Przysługi mogą mieć bardzo różny charakter, np.: pomoc w pisaniu pism urzędowych, upieczenie ciasta, tortu, mięsa, babki ziemniaczanej, podwiezienia do lekarza, do urzędu, na zakupy, wspólne wyjście do kina, teatru, wspólny spacer, czytanie książki, prasy, drobne przeróbki i naprawy krawieckie, opieka nad dzieckiem lub osobą starszą, nauka języka obcego, obsługi komputera, smartfona, spacery z psem, sprzątanie grobów, drobne naprawy i wiele innych. Mamy ich cały katalog i ciągle uzupełniamy.

Wymiana przysług polega na tym, że, np.: pani Kasia potrzebuje podwózki do lekarza, w zamian może upiec ciasto dla pana Michała, pan Michał naprawi kran w mieszkaniu pani Zosi, pani Zosia skróci spodnie panu Adamowi, pan Adam podwiezie panią Kasię do lekarza, itd. Tworzy się grupa osób, które czegoś potrzebują ale też oferują swoją pomoc. Formą rozliczenia jest jedna godzina.

W ramach utworzonej grupy planujemy spotkania integracyjne,  wspólne wyjście do kina, opery, wyjazdy studyjne, warsztaty tematyczne.

Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie internetowej www.stowarzyszenieaktywni.pl, na profilu facebooku „Pomoc za Pomoc”, na stronie www.suprasl.pl, na stronie www.seniorsuprasl.plpod telefonem 733 042 555

Koordynator projektu 
Bożenna Chmielewska

dyżuruje w każdy wtorek i czwartek w godzinach: 11:00 – 13:00

w siedzibie Stowarzyszenia  AKTYWNI w Supraślu

ul. 3 Maja 5B ( budynek Caritas na parterze)

 Jeśli masz trochę wolnego czasu i potrzebę pomagania innym skontaktuj się z nami.

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy, obecności życzliwej osoby skontaktuj się z nami.

Jeśli wiesz, że Twoi znajomi, sąsiedzi potrzebują wsparcia, pomocy skontaktuj się z nami.

telefon:
+48 733 042 555

Do pobrania: